Aanmeldprocedure 2025
Alle leerlingen in groep 8 ontvangen in de periode van 10 t/m 31 januari hun voorlopig schooladvies. Leerkrachten geven dat advies op basis van observaties in de les, motivatie en resultaten.
Tussen 27 januari en 16 februari wordt de doorstroomtoets afgenomen, waarna het toetsadvies volgt. Is dit toetsadvies hoger dan het voorlopige schooladvies, dan kan de basisschool het schooladvies aanpassen. Als de basisschool vindt dat bijstelling niet in het belang van de leerling is, dan kan ze besluiten dat het schooladvies blijft zoals het was. Uiterlijk 24 maart krijgen leerlingen hun definitief schooladvies.
Van 25 t/m 31 maart is de centrale aanmeldweek, waarin alle groep-8-leerlingen die naar de middelbare school gaan, zich dienen aan te melden. Voorwaarde is wel dat zij een definitief schooladvies hebben gekregen. Een mogelijke heroverweging n.a.v. de uitslag van de doorstroomtoets is hier dan al in verwerkt. De middelbare school zal binnen zes weken na de aanmelding laten weten of leerlingen zijn toegelaten (uiterlijk op 12 mei).
Op Duinzigt bieden wij onderwijs voor mavo en havo en worden leerlingen geplaatst in 1-mavo, 1-havo of in de Groeiklas. Om je voor Duinzigt mavo of Duinzigt havo aan te melden, moet je dus een GL-, TL- of havo-advies hebben. Bij vragen over de ondersteuning binnen Duinzigt verwijzen we u naar het Schoolondersteuningsprofiel.
Om fouten bij invoer van uw gegevens te voorkomen, maken we gebruik van een digitaal aanmeldingsformulier. Vanaf 14 maart staat dit formulier online.