Remediale hulp
Een leerling komt in aanmerking voor remediale hulp als er sprake is van een aantoonbaar probleem dat het leren negatief kan beïnvloeden, zoals bijvoorbeeld dyslexie en andere taal- of lees- of rekenproblemen. Vaak wordt door de basisschool al aangegeven dat er in het verleden remediale hulp is geboden, dat de begeleiding nog moet doorgaan en waar dan aan gewerkt moet worden.
Om te voorkomen dat met name taalstoornissen een probleem gaan vormen bij het studeren, screenen wij daarom alle leerlingen aan het begin van het eerste leerjaar. Via observatie en het laten maken van signaleringstoetsen proberen allereerst de docenten zelf zicht te krijgen op mogelijke problemen. Deze resultaten worden besproken met een remedial teacher. In dat overleg wordt vastgesteld welke leerlingen nog wat uitgebreider en gerichter getest dienen te worden en welke leerlingen in aanmerking komen voor extra begeleiding.
De specialisten-docenten zijn :
• Dyslexie: A. Koop-Koper, mw. M. Abbach, mw. K. Wusten • Faalangstreductie: dhr. P. Broeders • Sociale vaardigheid: mw. Van Kesteren-Geurts en mw. Vink • Rekenproblemen: dhr. C.J. Wijnands
Ga terug |