Bijzondere schoolactiviteiten
De sector is trots op de culturele vorming die op alle afdelingen wordt aangeboden. Er kan gekozen worden voor de eindexamenvakken Muziek (vwo), Handvaardigheid (havo) en Tekenen (vmbo). Daarnaast kunnen leerlingen kiezen voor een van de twee Talentklassen op dit gebied:
• Een echte Theaterklas biedt leerlingen die zich daar voor opgeven een gedegen opleiding op het gebied van Spel en Beweging; • In de Muziekklas worden extra uren besteed aan het bespelen van instrumenten en zingen.
Maar ook op andere gebieden biedt Leeuwenhorst leerlingen de mogelijkheid te kiezen voor een speciaal programma:
• In de Scienceklas maak je kennis met de theoretische kanten, maar vooral ook met de praktische kanten van natuurwetenschappen. • In de Sportklas worden meer lessen Lichamelijke Opvoedinggegeven waarin kennis gemaakt wordt met sporten die normaal gesproken niet aan bod komen.
Culturele activiteiten Niet alleen tijdens de lessen, maar ook bij andere gelegenheden is er op cultureel en sociaal-recreatief gebied van alles te beleven.
• Het jaarlijkse Open Podium is een wervelende manifestatie van zang en dans op hoog niveau; • De voorstellingen van de (zes!) verschillende theatergroepen hebben een lange en rijke geschiedenis; • De jaarlijkse musical door leerlingen van klas 1 en 2; • Youth, Europe and Theatre (YET) is ons in 1997 gestarte internationale Theaterproject waarin leerlingen van onze school samen met leerlingen uit andere Europese landen eens per jaar samen een voorstelling op de planken zetten. Dit project wordt gestimuleerd door de Europese Unie en heeft als doel kennis te maken met verschillende culturen binnen de EU. Dit project heeft al meerdere Europese prijzen gewonnen.
Evenementen Commissie Leeuwenhorst (ECL) Er bestaat een zeer bedrijvige evenementencommissie die het hele jaar door allerlei activiteiten organiseert, zoals het Kerstbal, het Valentijnfeest, het beroemde Open Podium, een langlaufdag, maar ook feestavonden voor leerlingen. Daarnaast bieden zij technische en organisatorische ondersteuning bij de vele voorstellingen en sportactiviteien. Ze zijn tijdens hun activiteiten duidelijk herkenbaar aan hun zwarte T-shirts met opdruk. Buiten de lestijden is de ECL te vinden in kamer 0.12.
Excursies De school biedt een aantal excursies met een educatief karakter aan, bijvoorbeeld naar Rome, Praag, Barcelona, Boedapest, Berlijn, waarbij de nadruk ligt op de culturele ontwikkeling van de leerlingen. Daarnaast zijn er excursies met een meer sociale doelstelling, zoals de Survival excursie in Frankrijk, een excursie naar Terschelling en de zeilweek.
En verder… • Is er een samenwerkingsproject met de Van den Bergh Stichting met als doel kennis te maken met de leefwijze binnen een dergelijke gemeenschap; • Een uitgebreid introductieprogramma voor de nieuwe leerlingen; • Extra basketbalopleiding in klas 1; • Een kennismakingsprogramma in en buiten school voor de derde klassers omdat in dit jaar de klassen opnieuw geformeerd worden.
De schoolkrant Op de sector Leeuwenhorst wordt enkele malen per schooljaar een schoolkrant gemaakt. “Deadline” heet deze krant. De groep reporters en de redactie bestaat uit leerlingen van alle jaarlagen. De kopij moet natuurlijk bij voorkeur van de kant van de leerlingen komen. Zij maken genoeg mee wat de moeite van het publiceren waard is. Door het werven van adverteerders probeert men ook de kosten wat te drukken.
TCTV De leden van de multimediagroup TCTV (Teylingen College TV) maken audio-en video-opnamen van diverse gebeurtenissen en activiteiten in en buiten de school. Ook houden ze af en toe interviews. Ze monteren die opnamen, zetten ze op DVD en/of tonen hun werk op de monitoren in de school en op de website. TCTV is te vinden in kamer 1.19 en de leden zijn te herkennen aan hun TCTV t-shirts. |